Kapitola pátá: Moje puberta

12. ledna 2011 v 18:01 | Diagon
Uběhl další rok a mě bylo 13let to už sem začal kouřit a poznávat holky a dělat různé blbosti, abych na sebe upoutal pozornost všech lidí především opačného pohlaví. Chtěl jsem prostě vypadat jako velký dospělý frajer.

Dal jsem se dohromady s takovým klukem z vedlejšího vchodu, jmenoval se Karel. Byl to hrozně zvláštní typ člověka, měl o tři roky víc než já a proto jsem se s ním cítil starší. Chodili jsme spolu ven a páchali různé věci. Jednou jsme koupili takové ty rachejtle, co flusají barevná světla. Šli jsme na takový plácek uprostřed panelákové výstavby a prskali těmito světlicemi do vzduchu. V tom Karel prohlásí " Tak a tet dáme válku" otočil světlice na mě a začat pálit, připadalo mu to hrozně legrační a tak jsem mu palbu opětoval. Naštěstí se nikomu nic nestalo. Druhý den jsem se mu radši vyhýbal, protože mi došlo co všechno se mohlo stát.

U nás ve vchodě bydleli 3 moji dobří kamarádi, kteří byli taky starší, ale oproti Karlovi rozumnější, alespoň sem si to myslel. Byl to Tomáš jeho bratr Roman a Michal. S bratrem jsme s těmito kamarády chodili občas ven. Často jsme prováděli různé věci jako třeba že jsme mixovali svoje chemické látky z jaru, cukru a octa, které jsme pak injekční stříkačkou, která měla jehlu vpichovali do kobylek, které ihned po aplikaci zčernali.
Nám to ale nestačilo, kobylky jsou malé a tak jsme se rozhodli v naší klubovně, která byla u nás ve sklepě zároveň i jako pink-ponkárna že nakoupíme 10 křečku a budem na nich dělat různé pokusy. Tak se jelo do zverimexu. Nakoupili jsme a jeli zpět do klubovny. Po příjezdu se Roman rozbrečel "Necháme si je. Já je nechci zabíjet. Necháme si je jako maskoty naší klubovny."
Všichni jsme souhlasili.

Problém byl ten, že do klubovny měli klíče pouze Tomáš s Romanem a oni často o víkendech jezdili na chatu. Kluci odjeli a po návratu si nikdo na křečíky ani nevzpomněl, protože následovala škola.

O víkendu když kluci nikam nejeli, hráli jsme nejrůznější hry. Ať už to byli míčové hry nebo hry na schovávanou, která měla většinou takoví úspěch, že se k nám přidávali děti i z jiných baráků. Hráli jsme taky hru se jménem Nálepkovaná. Hra spočívala v tom, že jsme se rozdělili do dvou družstev. Každý dostal zatočenou pásku s lepícími štítky, které byli používané jako střelivo. První skupina se někde poskovávala a druhá je musela najít. Když jsem nalepil na někoho nálepku musel dělat mrtvého a hra pokračovala bez tohoto hráče, dokud jeden z týmů nezvítězil. I když tato hra vypadá nenáročně nebo nějak nebezpečně, mě se podařilo při ní pěkně se zranit. Byl jsem zrovna na útěku před jedním nálepkovačem a chtěl jsem proběhnout křoví. V tom samém křoví byl ale schovaný Tomáš a já si ho samozřejmě nevšiml. Zakopl jsem o něj a letěl dobrý metr. Přistál jsem na chodníku a cítil lehké brnění v hlavě. Všichni se ke mně seběhli a já se pomalu zvedal s tím že mi nic není. Opak byl pravdou, když sem vyděl, jak na mě všichni civí zeptal jsem se

Já: "Co čumíte"
Vojta: "No víš …. teče ti krev"
Já: "Cože? Kde?"
Roman: "No z hlavy"
Já: "Cože to bych cítil ne?"

Sáhl jsem si rukou na pravý spánek a opravdu ze mě srčela krev jako z prasklého vodovodu. Ihned
jsem si to zamáčkl čepicí a šel domů. Doma jsem se opláchl, abych nevyděsil mámu, pač jsem vypadal jak po bouračce.

Další hrou bylo malování šipek na chodník s úkoly. První skupina vyrazila s hodinovým náskokem a druhá, pak šla podle šipek a plnila úkoly tipu udělej 10 dřepů, 5kliků, jeď autobusem 3 zastávky a tam najdi hřbitov.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
<!-- Box partner.alza.cz BEGIN -->
       <script type="text/javascript" charset="Windows-1250" src="http://partner.alza.cz/interchange/boxjs.asp?IDP=1580&amp;CA=0&amp;BG=eeeeee&amp;BD=000000 1px solid&amp;NC=08285a&amp;LC=000000&amp;NS=2&amp;NF=Arial&amp;PC=ff0000&amp;PS=3&amp;PF=Arial&amp;TC=000000&amp;TS=1&amp;TF=Arial&amp;width=120&amp;height=350&amp;name=Alza01" >
       </script>
       <noscript>
       <a href="http://www.alza.cz/">
        <iframe src="http://partner.alza.cz/interchange/alza-box.asp?IDP=1580&amp;CA=0&amp;BG=eeeeee&amp;BD=000000 1px solid&amp;NC=08285a&amp;LC=000000&amp;NS=2&amp;NF=Arial&amp;PC=ff0000&amp;PS=3&amp;PF=Arial&amp;TC=000000&amp;TS=1&amp;TF=Arial&amp;width=120&amp;height=350"  width="120" height="350" scrolling="no" align="middle" frameborder="0">
        </iframe>
       </a>
       </noscript>
<!-- Box partner.alza.cz END -->